نگاه ویژه گردشگران به یزد پس از ثبت جهانی بافت تاریخی

اسفند 09, 1396 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

"همایش ملی یزد، میراث جهانی" چهارشنبه نهم اسفندماه 96 ؛ با حضور جمعی ازمدیران و  مسئولان استان در دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ همایش ملی یزد، میراث جهانی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد، صبح امروز با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان، شهردار یزد و جمعی دیگر از مسئولین استان آغاز به کار نمود.

"فاطمه دانش یزدی" مدیر کل میراث فرهنگی یزد در این همایش با اشاره به ثبت جهانی شهر یزد در هجدهم تیرماه ، از این موضوع به عنوان رخدادی مهم برای یزد یاد کرد و افزود: وسعت و یکپارچگی، حفظ اصالت تاریخی، مصرف مصالح بومی، هماهنگی کامل بافت با اقلیم سخت کویری و زندگی مسالمت آمیز ادیان مختلف از جمله ویژگیهای موثر در ثبت بافت تاریخی بود.

 دانش یزدی اظهار داشت: تنوع جاذبه های تاریخی و گردشگری استان و بافت تاریخی زنده و پویا، به خصوص پس از ثبت جهانی و سبک معماری آثار باستانی یزد، همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است.  

وی همچنین با اشاره به جایگاه استان در بحث گردشگری کشور، بر تقویت جایگاه و نقش برجسته گردشگری و تاثیر آن در شکوفایی اقتصادی تاکید کرد و افزود: امسال گردشگران در ایام نوروز با توجه به رویداد ثبت جهانی با یک نگاه ویژه به یزد سفر خواهند کرد بنابراین سعی می کنیم خدماتی متفاوت نسبت به گذشته به مسافران و گردشگران ارائه دهیم تا خاطره ای خوش از سفر به این شهر جهانی داشته باشند.

گفتنی است این همایش از سوی دانشگاه آزاد و به مشارکت اداره کل میراث فرهنگی و چند ارگان دولتی دیگر در حال برگزاری می باشد و هدف اصلی آن توجه بیشتر به بافت جهانی شهر تاریخی یزد، ایجاد زیرساختها، رونق گردشگری و حمایت از ایده های مطرح شده در این خصوص می باشد.

خواندن 450 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 اسفند 1396 ساعت 15:27